Hakkımızda

Zoom nedir ve neden kullanmalıyım? gibi soruların cevapları aranmaktadır. Zoom, hem bilgisayarlar hem de mobil cihazlar için kullanılabilen bulut tabanlı bir video iletişim programı olarak tanımlanmaktadır. Program neredeyse on yıl önce 10 Aralık 2012’de başlatılmıştır.

Uygulamanın kullanımı çoğunlukla ücretsizdir. Aynı zamanda belirli kullanımlar için ek faydaları olan bir dizi ücretli abonelik seçeneğine sahiptir. Bu muhtemelen ihtiyaçlarınıza en uygun planı bulacağınız anlamına gelmektediir.

  • Uygulama, Windows, macOS ve Android gibi birden fazla platformdaki tüm cihazlarla uyumludur.
  • Zoom, katılımcıların toplantıya katılmadan önce sanal bir bekleme odasına yerleştirilmesine olanak tanımaktadır.
  • Zoom ile ekranda en fazla 49 kişi görünebilir.
  • Zoom ile video konferanslarınızı kaydedebilir ve ileride kullanmak üzere bulutta saklayabilirsiniz.

Zoom Hem Telefon için Hem Pc’de Nasıl Kullanılır?

Telefon ve bilgisayar kullanımları birbirine benzemektedir. Giriş işlemi yapmak için iki yöntem vardır. İlk olarak link kullanılabilmektedir. İkinci yol olarak ID numarası ve şifre ile giriş işlemi yapılıp konferanslara katılım sağlanabilmektedir.

Zoom, barındırılan video konferansların Facebook gibi sosyal medya platformlarında paylaşılmasına veya yayınlanmasına izin vermektedir. Zoom, deneyimi daha da zenginleştiren ve konferansı yönetmeye yardımcı olan iş birliği ve katılım araçlarına sahiptir.

Zoom’u indirdikten sonra tarayıcıyı veya indirilen uygulamayı seçerek başlamalısınız. Ardından “Kaydol” düğmesine basmalısınız. Kişisel veya iş e-posta hesabınız istenecektir. Aksi taktirde Google veya Facebook üzerinden giriş yapabilirsiniz. Ardından, ürün videoları ve nasıl yapılır kılavuzları gibi kaynakları yayınlamak için izninizi isteyen bir mesaj göndermektedir.

Dilerseniz Zoom’u tek kuruş harcamadan kullanabilirsiniz. Ancak programla daha fazlasını yapmak isteyenler için Zoom farklı ücretli abonelik seçenekleri de sunmaktadır. Zoom’un genel kullanım, eğitimciler, sağlık ve geliştiriciler için farklı planları vardır. Dilerseniz web sitesinin fiyatlar bölümünü ziyaret edebilirsiniz ve mevcut tüm planları inceleyebilirsiniz. Zoom Nedir hakkında daha fazla bilgi için ana sayfamız olan zoomindir.net adresinden yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

      Yorumlar kapatılmış.