Zoom Meeting
Genel

Zoom Meeting

Zoom Meeting Nedir? Zoom, diğer insanlarla sanal olarak, yalnızca görüntülü veya sesli olarak ya da canlı sohbetler sırasında kişilerin birbirleri ile tanışması için kullanılabilen sistemdir. Bu oturumları daha sonra izlemek üzere kaydetmenize olanak sağlayan bulut sistemli bir video konferans hizmetidir. Birçok firma ve şirket Zoom’u kullanmaktadır.  Yıldan yıla %227 büyüme ve 2020’ye kadar daha da yüksek büyümeler elde etmiştir.

İnsanlar Zoom hakkında konuştuğunda, genellikle şu şekilde bahsetmektedir:

Zoom Toplantısı, Zoom Odası, Zoom tarafından düzenlenen bir video konferans toplantısı gibi ifade biçimleri kullanılabilmektedir. Bu toplantılara web kamerası veya telefon aracılığıyla katılabilirsiniz. Zoom odası, ayrıca işletmelerin Zoom toplantılarını konferans odalarından planlamalarına olanak sağlar. Aynı zamanda başlatmalarına olanak tanıyan fiziksel bir donanım kurulumudur. Zoom Rooms, ek bir Zoom aboneliği gerektirir. Aynı zamanda büyük işletmeler için ideal bir çözümdür.

Zoom’un Başlıca Özellikleri

Zoom’un ana özellikleri şunlardır;

  • Bire Bir Toplantılar; Ücretsiz olan paket ile sınırsız birebir toplantılara ev sahipliği yapabilirsiniz.
  • Grup Video Konferansları; 500’e kadar kullanıcı ile görüşme yapılabilir (“Büyük Toplantı” eklentisini satın alırsanız daha fazla katılımcıya ulaşabilirsiniz). Ancak ücretsiz paket, 100 katılımcıya kadar ve 40 dakikaya kadar video konferanslar düzenlemenize izin vermektedir.
  • Ekran Paylaşımı; Birebir veya büyük gruplar halinde bir araya gelin ve ekranınızı onlarla paylaşın, böylece katılımcılar sizin ekranınızda gördüklerinizi görebilirler.
  • Kayıt; Toplantılarınızı veya etkinliklerinizi de kaydedebilirsiniz.

Zoom Tarayıcı Uzantıları

Bir Zoom toplantısını hızlı bir şekilde planlamak için favori tarayıcınız ile bir uzantı şeklinde gelir. Google Takvim aracılığıyla bir Zoom toplantısı planlamanıza olanak tanıyan Chrome ve Firefox için bir Zoom uzantısı vardır. Zoom düğmesine basit bir tıklamayla, kullanıcıların katılmasını basitleştirmek için Google Takvim aracılığıyla gönderilen toplantıyla ilgili tüm bilgilerle daha sonra bir toplantı başlatabilirsiniz veya planlayabilirsiniz.

Tarayıcıda Zoom Kullanma

Herhangi bir uygulamaya erişiminiz yoksa veya herhangi birini yüklemediyseniz, Zoom’u bir tarayıcıda çalıştırabilirsiniz. Zoom uygulamalarınız olsa bile Zoom’u bir tarayıcıda çalıştırabilirsiniz. Bir masaüstü bilgisayarda bir Zoom bağlantısına tıklamak, uygulamayı cihazınızda başlatacak hızlı bir tarayıcı sekmesi açar.

İsterseniz uygulamayı atlayabilirsiniz ve direkt tarayıcı ile çalıştırabilirsiniz. Uygulamanız güncel değilse veya oturum açmakta sorun yaşıyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

İlk önce uygulamayı kapatın. Ardından bu iletişim kutusunu görüntüleyerek tarayıcınıza dönmelisiniz. Daha sonra tarayıcıda katılmak için bağlantıyı görmeniz gerekecektir.

Büyük ekranda görüntülü arama yapmak için TV’nizde Zoom’u çalıştırabilirsiniz. TV’nizde Zoom’u çalıştırmanın çeşitli yolları hakkında ayrıntılı kılavuzlara bakabilirsiniz.

Zoom ücretsiz ve ücretli planları arasında birkaç önemli fark vardır. Ücretsiz Kullanıcılar; Zoom uygulamasını telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebilir. Aynı zamanda ilgili toplantı kimliği ile herhangi bir toplantıya katılabilirsiniz. Katılmadan önce sesi veya videoyu kapatabilirsiniz. Ücretsiz bir Zoom hesabı oluşturup oradan yeni bir toplantı oluşturabilirsiniz, toplantı planlayabilirsiniz, toplantıya katılabilirsiniz, ekran paylaşabilirsiniz ve kişi ekleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için ana sayfamız olan zoomindir.net üzerinden yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Zoom Meeting adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zoom İndir

Merhaba ben Zoom İndir sitesi için sizlere içerik paylaşımında bulunmaktayım :)

Son Gönderiler
Kategoriler