Zoom Nasıl Kullanılır
Genel

Zoom Nasıl Kullanılır?

Zoom hem telefon için hem bilgisayarda nasıl kullanılır? Zoom, grup sohbetlerine dönüşebilen bireysel sohbet oturumları, dahili ve harici izleyiciler için eğitim oturumları, web seminerleri, bine kadar katılımcı, ekranda video izleme ile küresel video konferansları sunmaktadır. Ücretsiz katmanları, sınırsız birebir toplantıya izin vermektedir. Fakat grup oturumlarını 100 katılımcıyla ve 40 dakika ile sınırlandırmaktadır.

Zoom, dört paket katmanı vermektedir.(Zoom Room aboneliği içerisinde değildir);

ZoomFree

Bu seviye ücretsizdir. Sınırsız sayıda toplantı yapabilmektesiniz. Birden fazla katılımcının olduğu grup toplantıları 40 dakika ile sınırlıdır ve toplantılar kaydedilemez.

Zoom Pro

Bu paket aylık belirli bir tutarda kullanıcıları için sunulmaktadır. Toplantı sahiplerinin yinelenen Zoom toplantıları için kişisel toplantı kimlikleri oluşturmasına ve toplantıları bulutta veya cihazlarında kaydetmesine olanak tanımaktadır. Ancak grup toplantılarının süresini 24 saatle sınırlar.

Zoom Business

Bu paket, ana bilgisayar başına aylık belirli bir ücret tutarındadır. Özel URL’ler ve şirket markalama ile Zoom toplantılarının markalaştırılmasına olanak tanır. Aynı zamanda bulutta kaydedilen Zoom toplantı dökümlerinin yanı sıra özel müşteri desteği sunmaktadır.

Zoom Enterprise

Bu paket, ana bilgisayar başına aylık yine belirli bir ücret tutarındadır. Aynı zamanda binden fazla çalışanı olan işletmeler için tasarlanmıştır. Kayıtlar için sınırsız bulut depolama alanı ve web seminerlerinde ve Zoom odalarında indirimler sunar.

İsteğe bağlı Zoom Rooms

Zoom Rooms’u yüklemek istiyorsanız, 30 günlük ücretsiz deneme için kaydolabilirsiniz. Bundan sonra, Zoom Rooms, odabaşına aylık bir ücret karşılığında ek abonelik gerektirirmektedir. Zoom web seminerleri ana bilgisayar başına yine belli bir ücret talep etmektedir.

Zoom Uygulaması İndirmeleri

Masaüstü uygulaması en iyi deneyimi sağlamaktadır. Bu nedenle tüm uygulamalar, oturum istemeden bir konferansa katılmanıza imkân vermektedir. Ancak aynı zamanda bir Zoom, Google, Facebook veya SSO hesabıyla oturum açmanıza da izin vermektedir. Buradan bir toplantıya katılabilirsiniz, bir toplantı başlatabilirsiniz, toplantı kimliğini girerek ekranınızı bir Zoom odasında paylaşabilirsiniz.  Zoom Meetings’i başlatabilirsiniz, mikrofonunuzu sessize alabilir/açabilirsiniz, videoyu başlatabilir/durdurabilirsiniz, diğer kişileri toplantıya davet edebilirsiniz. Ekran adı ile toplantı sırasında sohbet edebilirsiniz ve bulutta kayıt yapılabilmektedir.

Bir masaüstü kullanıcısıysanız, anketler oluşturabilir, yerel bir kayıt başlatabilir, Facebook’unuzu canlı olarak yayınlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Başka bir deyişle, masaüstü uygulaması daha eksiksizdir, ancak ücretsiz bir kullanıcıysanız mobil uygulamadan çok şey elde edebilirsiniz.

Outlook için Zoom Eklentisi

Zoom uygulamasının çok sayıda indirilmesinin yanı sıra başka şekillerde de kullanılması mümkündür. Örneğin, direkt olarak Microsoft Outlook veya Web üzerinde Outlook için bir eklenti olarak çalışmak üzere tasarlanmış bir Outlook için Zoom Eklentisi vardır. Bu Outlook eklentisi, standart Outlook araç çubuğuna bir yakınlaştır düğmesi yerleştirir. Böylece tek bir tıklamayla bir yakınlaştırma toplantısı başlatmanıza veya planlamanıza olanak tanır. Daha fazla bilgi için ana sayfamız olan zoomindir.net üzerinden yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Zoom Nasıl Kullanılır? adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zoom İndir

Merhaba ben Zoom İndir sitesi için sizlere içerik paylaşımında bulunmaktayım :)

Son Gönderiler
Kategoriler